Bună ziua!
Vă rugăm să utilizați un alt browser pentru a vedea conținutul acestei pagini. Vă recomandăm să utilizați Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge sau Safari.

Strada Copilului 18, București, 012178, România

+40 21 224 60 94
sales@elko.ro

IT Business Analyst

IT Business Analyst_1
Responsabilități
  • Creează specificații pentru dezvoltarea, modificarea și îmbunătățirea functionalităților sistemelor utilizate de companie
  • Testează modificarile, evoluțiile sau îmbunătățirile funcționalităților existente
  • Analizează procesele IT din punct de vedere procedural și propune soluții de optimizare a acestora
  • Testează functionalitățile nou dezvoltate, înainte de punerea lor în producție, pentru verificarea respectării specificațiilor solicitate
  • Initiază și urmareşte tichetele deschise în sistemul centralizat de ticketing al companiei
  • Trimite în producție și verifică în producție modificările efectuate și evoluția acestora în timp
  • Verifică parametrii funcționali ai platformelor utilizate și cooperează cu departamentul IT al ELKO Group în vederea rezolvării acestora
  • Realizează sesiuni de training pentru angajații companiei la fiecare upgrade al sistemului informatic sau ori de câte ori este necesar
Candidatul ideal
  • are minim 5 ani experiență pe un post similar (de preferință industrie IT)
  • absolvent de studii superioare (de preferință IT)
  • excelente cunoștințe de limba engleză – scris/vorbit
  • abilități foarte bune de comunicare și de relaționare, orientare către client, atitudine colaborativă, spirit de echipă, orientat către soluții creative
  1. Despre noi
  2. Cariere
  3. Posturi disponibile
  4. IT Business Analyst