Accept
eCom
despre noi știri contact Fii partener ELKO
presă cariere

Junior Sales Account Manager

SCOP
Asigură buna colaborare cu clienții alocați cu scopul dezvoltării portofoliului de clienți, realizării planului de vânzări și îndeplinirii obiectivelor comerciale
Responsabilități
  • Realizarea bazei individuale de clienți segmentată, astfel incât fiecare client să poată fi targetat în mod specific în funcție de profilul companiei;
  • Contactarea clienților nou înregistrați și promovarea produselor, astfel incât să realizeze activarea lor în cel mai scurt timp;
  • Negocierea condițiilor de lucru și încheierea contractelor cu clienții conform procedurilor, astfel incât să dezvolte colaborarea cu partenerii;
  • Transmiterea informațiilor solicitate de client (tehnice, RMA, transport, financiare) în mod optim, astfel incât să consolideze relația cu partenerul;
  • Promovarea ofertei săptămânale, a campaniilor de promovare, a produselor nou-apărute, astfel incât să fie menținut ridicat interesul partenerilor față de portofoliul nostru de produse;
  • Analizarea și negocierea cererilor primite, astfel incât timpul de finalizare și procesare a comenzii să fie cât mai mic;
  • Cunoașterea portofoliului de produse, astfel incât să poată oferi rapid partenerului fie răspunsul așteptat, fie persoana din companie cea mai potrivită pentru a răspunde;
  • Gestionarea condițiilor financiare de lucru cu clientul, astfel incât să nu existe sincope în procesul de vânzare;
  • Încasarea creanțelor, astfel incât să se respecte termenele stabilite;
  • Adună și transmite informații de la parteneri legate de acțiunile concurenței, astfel incât să se realizeze rapid repoziționarea produselor sau serviciilor companiei în oferta acesteia;
  • Adună și transmite informații despre oportunitatea promovării unui produs, astfel incât să poată fi lansat sau poziționat cu succes imediat.
Candidatul ideal
  • Excelente abilități de comunicare și relaționare;
  • Bune abilități de organizare / planificare;
  • Orientare spre rezultate și tenacitate;
  • Spirit de echipă;
  • Responsabilitate;
  • Rezistență la stres;
  • Limba engleză la nivel conversațional scris / vorbit.
Dacă ești interesat de această oportunitate de carieră, te rugăm să trimiți CV-ul tău la adresa hr@elko.ro, menționând în titlul email-ului denumirea poziției "Junior Sales Account Manager".