Bună ziua!
Vă rugăm să utilizați un alt browser pentru a vedea conținutul acestei pagini. Vă recomandăm să utilizați Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Edge sau Safari.

Strada Copilului 18, București, 012178, România

+40 21 224 60 94
sales@elko.ro

Product Manager

Responsabilități
  • Responsabil de managementul portofoliului de produse: anticipează, analizează și dezvoltă portofoliul de produse, urmăreste trendul pieței și evaluează potențialul de business;
  • Elaborează şi implementează planul de marketing astfel incât să asigure cadrul general de promovare al produselor de care este responsabil;
  • Asigură transferul de informații şi cunostințe prin programe de informare şi training pentru echipa de vânzări şi pentru parteneri;
  • Dezvoltă relații de business cu vendorii din portofoliu;
  • Gestionează stocurile pentru brandurile alocate: monitorizează stocul pentru a menține un nivel optim de disponibilitate a mărfurilor, plasează comenzi la furnizor, generează acțiuni de vânzare a stocului vechi pentru obținerea nivelului optim de stoc.
Candidatul ideal
  • are minim 3 ani experiență pe un post similar (de preferință industria IT);
  • absolvent de studii superioare (de preferință IT);
  • excelente cunoștințe de limba engleză – scris/vorbit (obligatoriu);
  • abilități foarte bune de comunicare și de relaționare, orientare către client, atitudine colaborativă, spirit de echipă, orientat către soluții creative.
  1. Despre noi
  2. Cariere
  3. Posturi disponibile
  4. Product Manager